Zaręczyny

• CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI •

Certyfikat autentyczności to dokument precyzyjnie opisujący parametry wyrobu z kamieniami szlachetnymi lub kamieni szlachetnych luzem. Parametry opisane w certyfikacie śwoiadczą o jakości produktu i wpływają na jego wartość.

Certyfikaty dołączane do produktów marki Diamanti wystawiane są przez renomowane laboratoria gemmologiczne

Podczas wykonywania ekspertyz w procesie badania laboratoryjnego kamieni szlachetnych, niezebędne są specjalistyczne przyrządy badawcze. Jednym z takich urządzeń jest DiamondView™, który wykorzystujemy w swojej pracy eliminując diamenty syntetyczne lub poprawiane.

Przyrząd diamond view

Nasze wieloletnie doświadczenie i odpowiedni sprzęt analityczny pozwala nam na wyeliminowanie wszelkich zaawansowanych metod barwienia i wypełniania kamieni, dzięki którym niewiele warte kamienie wyglądają na pełnowartościowe i zalewają dziś Polski rynek. W naszych wyrobach używamy tylko naturalnych, nie poprawianych kamieni naturalnych.


Wykrywanie barwienia i wypełniania kamieni

Rubin wypełniany boraxem (1), szafir wypełniany szkłem ołowiowym z dodatkiem kobaltu (2, 3), inkluzje platyny w syntetycznym szafirze (4), inkluzje rutylu w naturalnym szafirze (5), natężenie barwy na krawędziach w szafirze barwionym dyfuzją tytanową (6).

Do wystawiania certyfikatów uprawnieni są jedynie dyplomowani rzeczoznawcy. Pieczątka rzeczoznawcy powinna zawierać numer jego uprawnień. Chcąc mieć pewność, że zakupiony diament został poprawnie oceniony korzystaj z usług rzeczoznawców działających na rzecz organizacji: PTGem, SRJ, GIA, IGI, HRD, DPL.

Logotypy
Logotypy


 

Pliki cookie / ustawienia prywatności

Prosimy o zgodę na wykorzystanie plików cookie na naszej stronie w pełnym lub określonym przez Ciebie zakresie. Korzystamy z: Hubspot Chat (czat na stronie), Google Analytics (statystyki), Google Ads, Pixel Meta (marketing). Szczegółowe informacje oraz możliwość zmiany zgód znajdziesz w polityce prywatności

Zgadzam się Dostosowuję wybór

Zaznacz, w jakim zakresie udzielasz zgody


Zgoda na wybrane Odmowa